משלוח חינם עד הבית בהזמנה מעל 250 ש"ח

תזונה נכונה מהי?

תזונה נכונה מהי?

תזונה נכונה מהי?

לאחרונה נושא התזונה הנכונה פוגש אותנו במהלך היום יום כמעט בכל מקום וניתן לומר כי נושא זה עלה למודעות שלנו ומקיף אותנו במהלך יומנו כמעט בכל מקום.

תזונה נכונה קשורה באופן ישיר לנושא האורח החיים הבריא הרי לא ניתן להגיע לאורח חיים בריא ללא תזונה נכונה לא משנה כמה תנסו. השילוב בין שני נושאים אלו גרם לפיתוח מוצרים רבים הנמצאים היום במדפי החנויות כגון שייקים בריאות, חטיפי תזונה, תוספי תזונה, משקאות חלבון ועוד.

מהי תזונה נכונה?

אפשר לומר כי תזונה נכונה היא בעצם תהליך בו כל נושא האכילה והשתייה עובר שינוי והופך מבוקר ומפוקח יותר במטרה לשפר את בריאות גופנו ולהביאו למצב בו הגוף חזק ובריא. תזונה נכונה מורכבת מאכילה מתונה אך מגוונת מאד של מאכלים המכילים ערכים תזונתיים כאלה ואחרים וכן את כל אבות המזון. על מנת להכין תפריט ייעודי המתאים לכם, יש לפגוש איש מקצוע כגון דיאטנית אשר תעזור בבניית תפריט מותאם שאכן יביא להשגת המטרה. התאמה של תפריט עם איש מקצוע חשובה מאד, הרי כל אדם שונה מהאחר ולכן לכל אחד יש תפריט ייעודי בשבילו המתאים לו בדיוק לפי הגובה, משקל, מין, מצב בריאותי וכדומה.

הקשר בין תזונה נכונה לאורח חיים בריא

הקשר בין תזונה נכונה לבין אורח חיים בריא די ברור אך לאלו שעדיין לא רואים את הקשר נסביר ונרחיב.

המושג אורח חיים לרוב אינו ברור לכולם ומשאיר חלק לא ברור ופתוח בכל נושא השמירה על אורח החיים הבריא. נושא האורח החיים הוא נושא סובייקטיבי מאד והוא מושפע מסדר היום יום של האדם. אורח חיים בריא ותזונה הם בעצם תפיסת עולם שבה מקפידים על תזונה מאוזנת, שומרים על משקל גוף תקין, פעילות גופנית, תפריט בריא, חשיבה חיובית ועוד.
הרבה אנשים חושבים שנושא הדיאטה נכנס גם הוא לנושא אורח החיים הבריא, הדבר נכון אך לא באופן מוחלט, ישנן הרבה מאד דיאטות שאינן מתאימות לנושא אורח החיים הבריא. היום יש הרבה דיאטות שהמטרה העיקרית שלהם היא הרזייה מבלי קשר לשמירה על בריאות גופנו – דיאטות מסוג זה אינן נמצאות בתוך נושא אורח החיים הבריא.

מדוע קשה לאמץ תזונה נכונה ואורח חיים בריא?

מדברים הרבה על מעבר לאורח חיים בריא אך בפועל המעבר עצמו אינו פשוט. התרבות המערבית מלאה גירויים ופיתויים המקשים על שמירה על תפריט בריא ומאוזן. אנשים השומרים על תזונה נכונה ואורח חיים בריא מתקשים בשמירה ועיקר בזכות אותם גירויים כגון מזון מהיר, לחץ ביום עבודה, לחץ בבית, חוסר שעות שינה ועוד. כל אלו ועוד מקשים באופן ישיר על תהליך השמירה על אורח חיים בריא.

לסיכום

נושא התזונה הנכונה והאורח החיים הבריא נכנס אלינו בחוזקה והיום אנו פוגשים אותו בכל מקום בסדר היום שלנו. על מנת להצליח לשמור על אורח חיים בריא צריך להבין כי מדובר בתהליך ושינוי משמעותי לא פשוט אך בהחלט משתלם.


השאירו תגובה