משלוח חינם עד הבית בהזמנה מעל 250 ש"ח

תוספי תזונה לטיפול בעצירות

תוספי תזונה לטיפול בעצירות

תוספי תזונה לטיפול בעצירות

עצירות היא אחת מבעיות הבריאות הנפוצות ביותר בעולם.

קיימות היום דרכים טבעיות רבות לטיפול באופן טבעי בעצירות, בין אם יש צורך בפיתרון נקודתי וזמני או בפיתרון יותר קבוע על מנת לשקם את מעכת העיכול ולשפר את תפקודה.

למה אנחנו סובלים מעצירות?

ראשית נאמר כי יש להתייעץ עם מומחה בתחום על מנת לבצע אבחנה מדויקת אך מדריך זה יעזור לבצע אבחנה עצמית לנושא בעיית העצירות

האם אנחנו סובלים מבעיה רפואית המשפיעה על מערכת העיכול או לוקחים תרופה שגורמת לבעיות עיכול?

אחת השאלות הראשונות שנשאל את עצמינו היא האם אנחנו סובלים מאיזשהו מצב בריאותי כמו הליקובקטור או האם אנחנו מקבלים טיפול רפואי לדוגמא כימותרפיה, הגורמים כדרך אגב לבעיות במערכת העיכול, אם התשובה היא כן הטיפול מתחלק לשניים.

השלב הראשון הוא טיפול בבעיה הרפואית הגורמת כדרך אגב לבעיות עיכול טיפול בבעיה כמובן יפתור גם את סימפטום העצירות. תוך כדי נשלב לקיחת תוספי תזונה ומוצרים שעוזרים באופן נקודתי לטווח קצר לטפל בסימפטום של העצירות, מומלץ לא להשתמש במוצרים אילו לתקופות ארוכות שכן הם יכולים לגרום להתמכרות ולדרדור נוסף במצב, במיוחד אם אנחנו בגיל צעיר (נרחיב בהמשך), מוצרים שרצוי לקחת הם:

 

שאלה נוספת שיש לשאול היא מה גילנו?

ככל שאנחנו מתבגרים צערנו כמו מערכות אחרות בגוף גם מערכת העיכול משתנה ותפקודה בדרך כלל יורד, אנשים רבים מתחילים לסבול מבעיות עצירות ועיכול בגילאי 50+. במצב זה נרצה לתמך במערכת העיכול בעזרת תזונה (פירוט בהמשך) ובעזרת תוספי תזונה המשפרים ומשקמים את מערכת העיכול ללא תופעות של התמכרות והרס כמו החומרים הלקסיטיבים שציינו למעלה, נציין כי לפעמים אין ברירה וצריך להשתמש בתוספי התזונה הלקסיטיבים באופן קבוע מכיוון שאין פתרון אחר טוב יותר אבל רצוי לדחות את השימוש כמה שיותר אם אפשר.

אחד המוצרים הטובים לשיקום ושיפור תפקוד מערכת העיכול שאינו גורם לנזק והמכרות הוא תוסף תתונה שנקרא טריפאלה של חברת ברא. הטריפאלה הוא שילוב של שלושה פירות המקורם ברפואה ההודית המסייעים לשיקום מערכת העיכול לאחר מחלות או בזמן שהתפקוד מתדרדר למשל כתוצאה מזקנה. ניתן למצוא טריפאלה בכמוסות או טיפות טריפאלה.

רצוי מאוד לשלב בטיפול לשיקום מערכת העיכול ושיפור עצירות גם פרוביוטיקה.

מומלץ לשלב לטיפול בעצירות גם אנזימי עיכול – אנזימים הם חומרים בגוף המסייעים לזירוז תהליכים, קיימת קבוצה של אנזימים המסייעת לזרז את תהליך העיכול, ניתן להשיג כמובן אנזימים בכמוסות כתוסף תזונה.

מזון טבעי שרצוי לצרוך לשיפור וזירוז מערכת העיכול:

לטיפול בעצירות נרצה לרוך כמובן מזונות המכילים כמות גדולה של סיבים תזונתיים, דומא למזון שכזה היא:

 

מעבר לחנות תוספי תזונה לטיפול טבעי בעצירות

 

 


השאירו תגובה