משלוח חינם עד הבית בהזמנה מעל 250 ש"ח

שמירה על בריאות בתקופת המעבר מהחורף לקיץ

שמירה על בריאות בתקופת המעבר מהחורף לקיץ

שמירה על בריאות בתקופת המעבר מהחורף לקיץ

החורף עומד להסתיים ואיתו המחלות, השמיים הקודרים והחושך שמגיע כל כך מוקדם. כולם מדברים על המשקל שנוסף ועל הרצון להראות טוב בבגד ים בקיץ הקרוב, לא כולם מדברים על הדכאון, חוסר השקט והימים האפורים שמביא איתו החורף (בנוסף ללחצים והמתחים שמלווים אותנו).

 

אז לפני שנרוץ בגשם לרופא לקבל תרופת מרשם שתקל עלינו אפשר לנסות ולהיעזר בתוספי התזונה הטבעיים אשר מתאימים למצבים קלים של אי שקט, דכאון, חרדה ונדודי שינה.

פעולתם של תוספי תזונה עדינה יותר מתרופות המרשם, היתרון הוא שגם תופעות הלוואי עדינות יותר אם בכלל.

מגוון התרופות הטבעיות הוא רחב, לפניכם חמש פופולאריות הנרכשות ללא מרשם בחנויות טבע.

  • ״רסקיו״ המפורסם ממשפחת פרחי באך- מתאים למצבים של אי שקט, חוסר מנוחה, פחדים שונים (טיסה, קהל, מבחנים ועוד). יתרונו של הרסקיו הוא השפעתו המהירה ושהוא מתאים גם לילדים.
  • ולריאן (כמוסות, תמצית)- יעיל בהרגעה, טיפול במצבי מתח וחרדה, עצבנות דיכאון ונדודי שינה. הולריאן פועל כמו תרופת הרגעה על מערכת העצבים אך ללא תופעות הלוואי של תרופות ההרגעה וכדורי שינה.
  • פסיפלורה (כמוסות, תמצית) רבים מכירים את הפסיפלורה כפרי מתוק וטעים אך לא כולם יודעים שהוא נחשב לפרי מרגיע. הפסיפלורה יכולה לסייע במצבים של לחץ, חרדה, מרגיעה את מע׳ העצבים ומשפרת את איכות השינה (הפסיפלורה בשילוב עם הולריאן יעילה מאוד בטיפול בנדודי שינה).
  • ג׳ינקו בילובה (כמוסות ) - צמח זה ידוע כמשפר זיכרון ונוגד חימצון, סגולה נוספת שלו הוא פעילתו כתרופת הרגעה אשר מפחיתה לחץ וחרדה ועוזרת לישון טוב יותר (לא מומלץ לאנשים הנוטלים תרופות לדילול דם ולחץ דם גבוה).
  • חליטות תה מרגיעות (בעלות השפעה עדינה מאוד). קמומיל (בבונג)- מפחית מתח, מרגיע ומרפה שרירים. מליסה רפואית- מרגיעה ומשפרת מצב רוח (לא מומלץ למי שסובל מתת פעילות של בלוטת התריס). טילייה- מרגיעה ומטפלת בהפרעות שינה. ג׳ינג׳ר- מוסיף טעם טוב לחליטה ויעיל בהרגעה במצבי לחץ ומתח. פסיפלורה, ולריאן ועוד. בכדי להרגיש את השפעתם המרגיעה של החליטות מומלץ לשתות 3-4 כוסות ביום (כשתי כפות בכוס מים רותחים ולחכות עשר דקות).

 

לפני תחילת השימוש בתוספי תזונה מומלץ להתייעץ עם מומחה, במיוחד אם מדובר בנשים בהריון, נשים מניקות, אנשים הנוטלים תרופות לדיכאון ותרופות לדילול דם.

 

 

מעבר לחנות טבע עולם בטבע

 

נכתב על ידי:

שירלי רוזן אביב,

מומחית לצמחי מרפא, פרחי באך ואירידיולוגית.

 


השאירו תגובה