משלוח חינם עד הבית בהזמנה מעל 250 ש"ח

מה הוא ניקוי רעלים?

מה הוא ניקוי רעלים?

ניקוי רעלים

 

גוף האדם, ובמיוחד בתקופה המודרנית ובאורך החיים המערבי, חשוף כל העת למזיקים כמו כימיקלים, רעלים, מזון מעובד, דשנים, הורמונים וכו'. כל אילו גורמים לנו לתופעות היכולות להתחיל בעייפות ולהמשיך עד עודף משקל, דלקות, כאבים כרוניים, קשיי עיכול וכו'.

אחד מעמודי התווך של הרפואה הטבעית הוא השמירה על איזון הגוף ומניעת מחלות ולא בהכרח טיפול בהן.

ניקוי הגוף הכולל את מערכת העיכול, המעיים, הכליות והכבד הוא אחד התהליכים המומלצים ביותר על ידי נטורופתים ומטפלים טבעיים. רצוי לבצע ניקוי רעלים לפחות פעם בשנה ומבחינת תזמון עדיף בעונות המעבר כלומר באביב או בסתיו.

מה הוא ניקוי רעלים?

בפשטות ניקוי רעלים הוא תהליך בו במשך תקופה מסוימת שומרים על תזונה מסוימת בשתי כיוונים:

 1. מזונות שאסור לצרוך.
 2. מזונות שרצוי לצרוך.

כמו כן נהוג להשתמש ולהוסיף לתהליך שימוש בתוספי תזונה.

תהליך ניקוי הרעלים נמשך 9-14 ימים.

מה אסור בניקוי רעלים?

ניתן להבים באופן אינטואיטיבי כי בזמן התהליך של ניקוי רעלים אסור להכניס לגוף חומרים מזיקים וכימיקלים, אז כאמור בניקוי רעלים רצוי להימנע מ:

 • עישון
 • סוכרים
 • שמרים
 • מזונות מן החי
 • קפאין
 • באופן כללי רצוי להפחית את כמות הקלוריות והתזונה היומית בזמן הניקוי אך לא להגזים בכך.

מה רצוי לצרוך בניקוי רעלים?

 • בזמן ניקוי רעלים רצוי לצרוך כמות גדולה יותר של ירקות ובעיקר ירקות ירוקים, ירקות ירוקים כמו פטרוזיליה, תרד חסה, מלפפון וכו' קיימים ריכוזים גבוהים של כלורופיל, כלורופיל מסייע לניקוי המעיים והכליות וסופח רעלים.
 • חלבון - רצוי בזמן הניקוי לצרוך מזונות המכילים ריכוז גבוה של חלבון, לדוגמא: דוחן, אמרנט, טופו וכו'.
 • שומנים בריאים – בימים האחרונים של הניקוי רצוי להגדיל את צריכת השומנים ה"בריאים" אותן אנו צורכים שומנים המכילים כמויות גדולות של אומגה 3 ו6 לדוגמא: אגוזי מלך, אגוזי ברזיל, פשתן, שמן המפ וכו'.
 • סיבים תזונתיים – הסיבים התזונתיים למעשה אינם יכולים להתעכל בגוף ולכן הם עוזרים למעיים ולמערכת העיכול להתנקות ולהוציא את המזון הכלוא בה. רצוי לצרוך מוצרים המכילים כמות גדולה של סיבים, בעיקר ירקות.

תוספי תזונה המסייעים לתהליך ניקוי רעלים

גרינולה – גרינולה הוא קומפלקס של מיצוי צמחים מבית הנטורופתית אריאלה טלר. הצמחים בגרינולה וביניהם גדילן, סיליבום, קלנדולה,אכיניציאה ועוד, המסייעים בניקוי הגוף המעיים והכבד.

גדילן – גדילן מצוי הוא  סוג של קוץ הגדל באזור אגן הים התיכון. ניתן להשתמש בגדילן כתוסף תזונה או  בצורת חליטה ולהכין ממנו משקה.

כורכום – הכורכומין שהוא החומר הפעיל המצוי בשורש הכורכום ונותן לו את הגוון הכתום שלו ידוע כבר אלפי שנים כחומר אנטי דלקתי ואנטי סרטני ועוזר מאוד לגוף בתהליך הניקוי.

 

מעבר לחנות לרכישת תוספי תזונה לניקוי רעלים

 

 


השאירו תגובה