משלוח חינם עד הבית בהזמנה מעל 250 ש"ח

טיפול טבעי בהליקובקטור פילורי

טיפול טבעי בהליקובקטור פילורי

טיפול טבעי בהליקובקטור פילורי

 

הליקובקטור פילורי הינו סוג של חיידק שכאשר הוא נכנס לגוף, הוא מתיישב במערכת העיכול.

לאחר שנים רבות הוא עלול לגרום לכיבים (פצעים) בדפנות מערכת העיכול העליונה או בחלק העליון של המעי הדק. זיהום הליקובקטור הוא מהנפוצים ביותר בעולם ומצוי ביותר ממחצית האוכלוסיה בעולם, אולם רק לחלק קטן מאלו שזוהמו בחיידק, מופיעים תסמיני מחלה כלשהי.

 

התסמינים: צרבות, כאבים בחלק העליון של הבטן, גזים, אי נוחות בבטן, נפיחויות, כיב פפטי בקיבה, גסטריטיס (דלקת המעי), חסרים של B12, אבץ וברזל המובילים לאנמיה, חולשה, ציפורניים שבירות  ונשירת שיער.

 

הגורמים: ההידבקות בחיידק מתרחשת לרוב בגיל מוקדם ודרך ההעברה היא מפה לפה או מן הצואה לפה, אך שוב, לרוב לא יהיו תסמינים של המחלה בכלל.

הטיפול הקונבנציונלי הוא שילוב של 2 סוגי אנטיביוטיקה יחד עם סותר חומצה. חשוב לציין כי הטיפול התרופתי אכן עוזר להשמיד את החיידק אך אינו מונע הידבקות חוזרת.

הטיפול הטבעי יהיה בעזרת תזונה, צמחי מרפא ותוספי תזונה ויתמקד בעיקר במניעת הנזקים שהחיידק גורם ולאו דווקא בהשמדתו כמו בטיפול הקונבנציונלי העלול לגרום להחלשת אוכלוסיית החיידקים הטובים במערכת העיכול ויצירת בעיות ספיגה.

 

הטיפול התזונתי

הטיפול התזונתי מתמקד באיזון רמות חומציות הקיבה וחיזוק מערכות העיכול והחיסון.  בנוסף, חשוב מאוד להקפיד על אכילת ארוחות קטנות במהלך כל היום, כל שעתיים שלוש, הימנעות מארוחות כבדות ו/או ליליות, הימנעות משכיבה לאחר האוכל על מנת להפחית מתסמיני הזיהום של חיידק ההליקובקטור פילורי.

הגברת צריכה של מזונות בסיסיים המסייעת בהשבת החומציות התקינה בקיבה ומפחיתה את תחושת הצריבה כמו קטניות, ירקות עליים וירקות כתומים, פירות (בננה, תפוח או אגס), אגוזים ושקדים. כמו כן, הגברה של מזונות המכילים סיבים תזונתיים, אבץ, ויטמיני B וחומצות שומן חיוניות כגון אומגה 3 יסייעו בחיזוק מערכת החיסון, בריפוד מערכת העיכול והפחתת הדלקתיות במערכת העיכול. חשוב מאוד להפחית ואף להימנע ממזונות היוצרים חומציות כמו: בשר, מוצרי חלב, פירות הדר, ירקות ממשפחת הסולניים (עגבניות, חצילים, תפוחי אדמה), סוכר, מזונות בשומן רווי, מטוגנים וחריפים. כמו כן, הרגלים כגון עישון ושתיה מרובה של קפאין ואלכוהול המגבירים את רמת החומציות בקיבה.

 

תוספי תזונה  לטיפול בהליקובקטר

פרוביוטיקה - תוסף של חיידקים טובים המאזנים את אוכלוסיית החיידקים במערכת העיכול. חשוב מאוד משתי סיבות עיקריות: האחת בגלל הטיפול הקונבנציונלי הכולל בדר"כ מינון גבוה של אנטיביוטיקה ההורגת את כל החיידקים, גם הטובים והסיבה השניה היא חיזוק מערכת החיסון.

המינון המומלץ:1-2 כמוסות המכילות כ10 מיליארד חיידקים, במידה ונוטלים אנטיביוטיקה חשוב להפריד כשעתיים בין נטילתן.

שמן אורגנו - נחשב לנוגד זיהום חזק ביותר או בשמו השני "האנטיביוטיקה של הטבע" בלי השפעותיה השליליות על הגוף. כמו כן, תומך בפעילות מערכת החיסון ועל כן חשוב כאשר סובלים מזיהום הליקובקטור פילורי. מינון מומלץ: 5 טיפות או 1-2 כמוסות ביום.

ויטמין B12- עודף חומציות בקיבה עלולה לגרום לספיגה לקויה של ויטמינים ומינרלים חיוניים ביניהם B12. מחסור בויטמין זה פוגע ברקמות הריריות של מערכת העיכול וכן עלול לגרום להחרפה של מחלות מערכת העיכול. מינון מומלץ: 1000 מק"ג ויטמין B12 מסוג מתילקובלמין אשר ספיגתו בגוף יותר טובה וכן, תוסף המגיע בצורת של טבליה למציצה תת לשונית או בנוזל.

 


השאירו תגובה