משלוח חינם עד הבית בהזמנה מעל 250 ש"ח

הממליס - צמח המרפא שיודע לכווץ, לשכך ולהפחית כאב

הממליס - צמח המרפא שיודע לכווץ, לשכך ולהפחית כאב

 

אחת התופעות שפחות נעים לדבר עליהם בקול רם היא טחורים והשנייה היא פיסורה. אז נשים בצד את המבוכה ונספר לכם שהממליס הוא צמח המרפא היעיל בטיפול בשתיהן, אם אתם או מישהו מהמכרים שלכם סובל מתופעות אלו, כדאי לכם להכיר את ההממליס.

 

הממליס הוא עץ קטן הגדל בעיקר בקנדה וצפון אמריקה, השימוש הטיפולי הוא בעיקר בקליפת הגזע של העץ וגם בעלים שלו. השימוש העיקרי הנפוץ הוא באופן חיצוני (מריחה של משחה או שמן עם מיצוי הממליס) ובמקרים מסויימים אפשרי גם בשימוש פנימי, תחת פיקוח של מטפל הרבליסט.

 

מכווץ, משכך ומשקם ריריות

הפעילות הרפואית העיקרית של הממליס היא היותו צמח מכווץ עוצמתי (astringent) וזה מתאפשר בזכות הריכוז הגבוה של טאנינים המצויים בו. שימוש בהממליס מחזק את כלי הדם – במצב של טחורים או פיסורה כלי הדם נחלשים ויש לחזק אותם ולאסוף אותם חזקה לגודל וגמישות נכונה, הממליס מסייע לטיפול בפציעות, עוצר דימום ומעודד התחדשות של רקמות. הממליס הוא נוגד דלקת, משכך ומפחית כאב ומייצר מעין שכבת מגן מקומית שמאפשרת ריפוי מקומי ושיקום אזור פגוע. תכונותיו אלו הובילו אותו להיות הבחירה הראשונה לטיפול במצבים של טחורים ופיסורה וניתן להשתמש בו גם בפציעות אחרות הכוללות דימום, דימום בחניכיים ודלקת חניכיים.

השימוש הנפוץ הוא מריחה חיצונית ומקומית של משחה או שמן המכילים מיצוי צמחי גבוה ומרוכז של הצמח. בגלל שהצמח גורם לכיווץ מקומי של כלי הדם הקטנים תהיה הרגשה של כיווץ ו"דגדוג" או אולי כאב קל שיחלפו תוך כמה דקות, זאת הודות לפעולה המיידית של הזרמת דם לאזור וכיווץ כלי הדם.

 

מתי אסור להשתמש בו?

שימוש חיצוני במריחה נחשב בטוח מאוד ולא ידוע על מקרים בהם הוא אסור. שימוש זה מותר גם בזמן הריון והנקה.

ההגבלות לשימוש בצמח מתייחסות לשימוש בלקיחה פנימית, בשל תכולת הטאנינים הגבוהה עלולה להיות תחושת חוסר נוחות במערכת העיכול ובמיוחד כדאי להיות זהירים כאשר ישנה עצירות, דלקת או כיב במערכת העיכול. בכל מקרה, נטילה פנימית מותרת לשימוש רק בליווי מקצועי של הרבליסט.

 

 

נכתב על ידי צוות האתר.

 

מעבר לחנות לרכישת מוצרי הממליס במבצע

 


השאירו תגובה