משלוח חינם עד הבית בהזמנה מעל 250 ש"ח

המוצרים שאתם חייבים כדי לאכול תזונה קטוגנית

המוצרים שאתם חייבים כדי לאכול תזונה קטוגנית

אנחנו רואים ושומעים על נפלאות התזונה הקטוגנית מכל פינה...ולשמחת הרבים, היכולת להכין מגוון של מתכונים, קינוחים, ומאפים – שעומדים לגמרי בעקרונות הגישה הקטוגנית, היא מדהימה!

בואו להכיר את המוצרים הקטוגנים הכי שווים על המדף.  

הגדרה בקצרה – לחדשים בעניין

לפני עשור לא הבינו מה זה קטוגני או קיטו, איך מתקיימים בלי פחמימה ולמה זה טוב. אבל אט אט התזונה הקטוגנית תפסה תאוצה וסחפה אחריה המונים בארץ ובעולם.

לטובת מי שחדש  בתחום נסביר בתמצות, תזונה קטוגנית היא שיטה תזונתית שבה מגבילים מאוד את כמות הפחמימות בתפריט, וכתחליף מגבירים את צריכה השומן.

מאחורי העקרון הזה עומד מנגנון חילוף חומרים שפועל אחרת מהרגיל, ובזכותו מי שניזון בשיטה הקטוגנית מצליח להפחית משמעותית את רמות הסוכר, מפחית שימוש בתרופות מסויימות, נהנה מתחושת שובע ושקט, נגמל מהצורך במתוק, יורד במשקל, ומרגיש הרבה יותר אנרגטי.

איך המנגנון הזה עובד?

כשאוכלים פחמימות הן קודם כל מתפרקות לסוכרים ומעלות את רמות הסוכר בדם , ובמהשך התהליך הגוף משתמש בפחמימה לצורך הפקת אנרגיה.

ברגע שלגוף אין פחמימה (והכוונה שאין שום פחמימה, מכל סוג - לא סוכר, לא קמח מלא, לא תפ"א והרשימה ארוכה) אז הגוף מתחיל לשרוף שומנים ומשתמש בהם כמקור אנרגיה. בנוסף, אין קפיצה של סוכר בדם כי שומנים לא מתפרקים לסוכרים . ככול שמדובר בתהליך ממושך של הימנעות מפחמימה יש עוד ועוד שריפת שומנים לצורך הפקת האנרגיה.

תוצר הפירוק של שריפת השומן נקרא "גופי קיטו" ומכאן הגיע השם.

אז איך אפשר לאפות ולאכול קינוחים ומתוקים?

היום התזונה הקטוגנית נמצאת במרכז הבמה, ויש מגוון עצום של מוצרים שמותאמים לשיטה ומגוון ענק של מתכונים ותחליפים שהופכים את הסיפור להרבה יותר פשוט וטעים.

מהם המוצרים הקטוגנים הכי שווים שכדאי לכם להכיר?

לחם קיטו – לחם המבוסס על קמח משקדים ואגוזים והוא לגמרי עומד בקריטריונים של הגישה. מוצר חובה, כי אי אפשר בלי איזה שהוא לחם או יכולת להכין סנדוויץ.

קמח שקדים, קמח קוקוס ושמן קוקוס אורגני – הם מוצרי בסיס בתזונה הקטוגנית ונמצאים בהמון מתכונים.

שוקולד נא של שורשי ציון – שוקולד איכותי, ללא סוכר.

קפקייק בראוניז של ברילי – לחברת BARILI יש מגוון גדול של מוצרים המותאמים לתזונת קיטו וניתן למצוא גם תחליפי קמח שונים וגם קינוחים נפלאים

שמן MCT – שמן MCT הוא החבר הכי טוב של כל סועד קטוגני מצוי. ולמה? מחקרים מצאו ששמן זה תומך בתהליך הקטוגני של שריפת השומנים ומכיוון שזו שרשרת שומן קצרה יותר, הוא נספג ומשפיע בגוף שונה, לעומת השומן הרגיל הנמצא במזון, הנקרא טרידליצרידים.

סוויטנגו – תחליף סוכר, המופק משילוב של סטיביה ואריתרטול וניתן לשלב אותו באפייה ולצורכי "המתקה" ללא סוכר

טחינה ומחית שקדים או חמאת אגוזים טהורה, כמו של שקד תבור, הם סופר שימושיות לאפייה ובמגוון מתכונים קטוגנים.

 

 

 

 


7 תגובות

 • אפרת אוחיון

  מעוניינת בספר
  0503233881
  לא נכנסת למייל..עדיף להתקשר אלי..תודה רבה.

 • שגית גולני

  מעוניינת בספר מתכונים

 • רותי קנדל בראון

  מעוניינת בספר מתכונים

 • אסתר אייזיקוביץ

  מעוניינת במידע נוסף,והיכן אפשר לקנות ספר מתכונים.

 • חיה יבלו

  מעונינת בפרטים נוספים

השאירו תגובה