משלוח חינם עד הבית בהזמנה מעל 250 ש"ח

איך לישון טוב בלילה?

איך לישון טוב בלילה?

שנת לילה טובה ואיכותית היא עניין מרכזי בבריאות ואיכות חיים.
שנת לילה טובה מוגדרת בפשטות כשינה רצופה, ללא הפרעות או הפסקות, הנמשכת בן שש ל תשע שעות.

 למה כל כך חשוב לישון טוב?

שינה טובה ואיכותית היא בסיסית לבריאות טובה. במצב תקין ומאוזן, אנחנו מוציאים אנרגיה במהלך היום ואמורים "להיטען מחדש" ולהתמלא באנרגיות במהלך הלילה, גם מתוך מנוחת הגוף (השרירים נחים) גם מתוך התחדשות של תאים ותהליכי פינוי פסולת ועיכול, המתרחשים בשעות הלילה ובפרט בזמן שינה, המחשבות נרגעות ויש מנוחה לנפש, שהיא חיונית לבריאות הנפש.

פגיעה בשינה רציפה, או קשיי שינה\הירדמות לאורך זמן עלולים לגרום לתופעות נלוות רבות, כגון: חולשה ועייפות, חוס ריכוז, עצבנות וחוסר שקט, מטבוליזם ירוד, בעיות בפינוי פסולת (עצירות ובעיות עיכול) אכילת יתר לילית, בעיות מטבוליות כמו סוכר גבוה או כולסטרול גבוה ועוד...

בתהליך ריפוי, חשוב לבחון גם את איכות וכמות השינה ולשפר את התנאים, במידה ויש קשיים בשינה.

תנאים טובים לשינה טובה

ישנם דברים פשוטים שניתן לעשות על מנת לשפר את התנאים ולשפר את השינה:

- שימו לב מה ומתי אתם אוכלים. יש קשר חזק בן שינה טובה ואכילה נכונה. אכילה בסמוך לשינה תפריע לכם להירדם וגם תגרום לבעיות בעיכול וספיגה. טוב להפסיק לאכול כ- 3 שעות לפני השינה. כדאי לשתות מעט מים, אך להימנע ממיצים,תה או קפה לפני השינה, מאחר והם עלולים לעורר וגם לגרום לכם לקום לשירותים.

- שש שעות מטכ"ליות. משך השינה האידיאלי הוא 6 שעות ועד 9 שעות. פחות משש שעות עלול לגרום לעייפות מצטברת, ויותר מתשע שעות, מכביד ועלול לפגום בעירנות יום למחרת.

- חשוב לישון בלילה ולא ביום. לפעמים שנת צהרים עלולה להפריע לשנת הלילה, ואם יש קושי בהרדמות בלילה או שנת לילה מאוחרת, כדאי לותר על שנת הצהרים ולשפר את השינה בלילה.

- ידוע כי הכנת הגוף והנפש לקראת השינה מטיבה עם ההרדמות ועם השינה עצמה. הכנת הגוף לשינה יכולה להיות על ידי מקלחת חמימה ונעימה, שובע טוב (לא להתפוצץ ולא בסמוך לשינה) הכנת הנפש היא למעשה הימנעות מעיסוקים מעוררים ומסיחים את הדעת כמו מוזיקה חזקה, שוטטות באתרים באנטרנט וכדומה. טוב לעסוק בתרגילי הרפייה, נשימה ואף לקבל עיסוי או טיפול מרגיע לפני השינה.

 - שמן לבנדר הוא שמן מרגיע ומשקיט, ניתן לטפטף ממנו במבער או בחלל החדש כדי לעזור להירגע.

 - חדר שינה נעים תורם לשינה טובה. לאווירה בחדר השינה יש משקל גדול על איכות השינה. וודאו שהחדר שלכם לא עמוס מידי, סלקו מכשירים חשמליים (בפרט עם מסכים) שימו לב שהחדר מאוורר ואינו עמוס מידי בחפצים ושהטמפרטורה נעימה. שחם מידי (או קר מידי) זה משפיע על השינה וההירדמות. חשוב לישון בחושך, שינה בחושך היא נכונה וגם היא משפיעה על אייכות השינה – בזמן החושך מיוצר ומופרש הורמון המלטונין, החיוני לשינה טובה ורגועה.

 במצבים של קשיי שינה, ניתן להשתמש בפורמולת צמחים ייעודית הממוקדת לתמיכה בשינה.

נכתב על ידי צוות האתר 


השאירו תגובה