משלוח חינם עד הבית בהזמנה מעל 250 ש"ח

איך לטפל בשיעול בדרך טבעית?

איך לטפל בשיעול בדרך טבעית?

שיעול יבש או שיעול לח? 

יש כל כך הרבה סיבות לשיעול... הנפוצה ביותר היא מחלה ויראלית כמו צינון או שפעת. ובכל זאת, איך מטפלים נכון בשיעול "עקשן" שלא עובר? ואיך מזהים אם מדובר בשיעול יבש או שיעול לח?

במיוחד לחורף. הכנו לכם מקבץ טיפים לטיפול פשוט וטבעי בשיעול.

נקדים ונאמר ששיעול הוא תסמין דורש אבחנה, מאחר ויש הרבה מאוד סיבות להתפתחות שיעול, לכן אם יש תופעות נוספות או אם השיעול לא חולף תוך כמה ימי טיפול, חשוב מאוד לאבחן במדוייק מה גורם לו.

הסיבה הכי נפוצה לשיעול היא מחלה ויראלית, אך שיעול יכול להיגרם גם בגלל מחלה זיהומית כמו דלקת ריאות, צרבת סמויה, סטרידו, אלרגיה, כתוצאה מנטילת תרופות מסוימות ועוד...

במאמר זה נתייחס לטיפול הטבעי בשני סוגי שיעולים, שיעול המוגדר כ "יבש" ושיעול "לח".

הטיפול לשיעול יבש:

שיעול יבש לעיתים מוגדר כשיעול נבחני, לעיתים תוך כדי שיעול יש כיווץ בסימפונות או תחושת "חנק" קלה. שיעול זה לא מלווה בליחה או נזלת, ולרוב הוא קשור לאלרגיה. לעיתים הוא  מרמז על אסטמה במיוחד בילדים. לעיתים שיעול יבש מרמז על דלקת גרון או דלקת ריאות, בפרט אם הוא מלווה בחום ולעיתים שיעול יבש שאינו נעלם קשור לצרבת סמויה, בה יש לטפל בצורה המתאימה.

בצל ודבש הם 2 הכוכבים לטיפול בשיעול יבש.

סירופ טבעי על בסיס צמחי מרפא יעיל מאוד לטיפול בשיעול ולחיזוק מערכת החיסון והנשימה. לדוגמא סירופ קאפ קר של סופארב עבור מבוגרים או פלוטון קיד עבור ילדים. הסירופ מכיל צמחים כמו ליקוריץ, אכיניצאה, לחך.

מריחה של תערובת שמנים על בית החזה עוזרת להרחיב את הסימפונות, לחמם ולהניע זרימת גם ולהרגיע התקף שיעול. מומלץ למרוח על הגב העליון ובית החזה 3 פעמים ביום ובמיוחד אחרי מקלחת. לחברת "שלוס" יש תערובת שמנים מוכנה בשם "ווינטר" למבוגרים ו "בייבי וינטר" לתינוקות וילדים.

סירופ בצל ודבש. תרופת הסבתא המוכרת אכן יעילה, למי שלא מכיר כך מכינים: לקצוץ חצי בצל, להוסיף כף גדושה דבש, לכסות ולהשאיר למשך 8 שעות. לשתות את הנוזלים שהצטברו. רצוי להכין 2-3 מנות כאלה במהלך יממה.

על תה בצל שמעתם? הנה המתכון: להרתיח בסיר 4 כוסות מים, 3 בצלים, אחרי הרתחה לבשל עוד 20 דקות על אש נמוכה ועם מכסה. לקרר מעט, לשתות 3 כוסות ביום, עם תוספת דבש.

על מנת "לפתוח את הנשימה ולהרחיב את הסימפונות" אפשר להכין אינהלציה ביתית:

יש להרתיח סיר גדול של מים, כ 5-6 כוסות ולהוסיף 5 טיפות שמן אתרי אקליפטוס, 2 טיפות מנטה, 4 טיפות סנדלווד ו 3 טיפות קורנית (טימון).

לכסות את הראש במגבת ולנשום עמוק מעל הסיר את האדים. 5 נשימות עמוקות, הפסקה ושוב 5 או יותר נשימות עמוקות. רצוי לעשות זאת בעיניים עצומות כדי שהאדים לא יעלו לעיניים.

הטיפול בשיעול לח:

שיעול לח הוא שיעול "מתגלגל" שיעול במלווה בליחה כמו נזלת או ליחה מהגרון. הליחה והנזלת יכולות להיות בצבע שקוף, צהוב או ירוק. לרוב ככול שהליחה יותר צמיגית, ובעלת צבע אז היא נוטה להיתקע וקשה יותר להוציא אותה. במצב זה יש לרכך את הליחה ולעזור לה להתפנות.
-"סירופ תאנים" של חברת "שלוס" הוא אחד המוצרים היעילים לריכוך והוצאת ליחה. המוצר מתאים מגיל 3 ולא מתאים במהלך הריון. "ברא צמחים" אף היא מתמחה בפורמולות סיניות מצויונות המטפלות בשיעול עם ליחה . 
-דרך נוספת לרכך ליחה היא על ידי תבשיל אגסים. יש לבשל 3-4 אגסים חתוכים בסיר, לכסות במים עד גובה האגסים. להרתיח במשך 10 דקות עם מכסה ואז לבשל על אש נמוכה כחצי שעה, עם מכסה. לאכול מעט ממחית האגסים ולשתות את הנוזל, כל פעם קצת לאורך היום. מצויין בכל גיל, גם לתינוקות ניתן לתת מהתבשיל אגס מעוך או מעט נוזל בכפית. ומותר גם בהריון.
-פעמים רבות השיעול מתגבר בלילה, במצב שכיבה ובמהלך היום בעמידה ותנועה פוחת משמעותית, במצב זה טוב להגביה את בית החזה והראש במהלך השינה (פשוט לגלגל מגבת או שמיכה מתחת למזרן) זה יעיל גם עבור תינוקות וילדים וגם עבור מבוגרים.
מומלת שתיית תה המורכב מג'ינג'ר טרי מגורד, דבש ומקל קינמון. ובאופן כללי טוב לשתות מים בטמפ' בחדר או תה חמים, ולא מים קרים.

נכתב על ידי צוות האתר. 

למעבר לרכישת תוספי תזונה לשיעול

 


השאירו תגובה